strumica denes logo

УШТЕ ЕДНА ТРИБИНА ВО СТРУМИЦА НА 22 ЈУНИ: ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА „РОДОТ“

Автор:

Датум:

јуни 19, 2023

Категории:

Настан, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 19, 2023

Категории:

Настан, Струмица

Со почеток од 19:00 часот, на 22 јуни во четврток во НУЦК „Антон Панов“ во Струмица, ќе се одржи уште една трибина на тема „Вистинското лице на родот“ на која говорници ќе бидат:

Лилјана Поповска, активистка за правата на жените

д-р Петар Марков, специјалист по абдоминална хирургија

Ѓорѓи Танушев, претседател на Комисија за еднакви можности меѓу мажите и жените при Советот на Општина Струмица

Викарен Епископ Стобиски г.Јаков

Да дадеме поддршка и заеднички да се избориме за иднината на нашите деца.