УХМР: Временска прогноза за наредната недела!

септември 11, 2022

Од утре следува период на стабилно време со постудени утра, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Според прогнозата на УХМР, утре ќе дува засилен северозападен ветер што ќе услови пониска дневна температура до вторник.

Во вторник утринските температури ќе бидат од 6 до 17 и дневните од 21 до 28, а во среда – минималната од 5 до 15 степени и максималната од 25 до 31 степен.

-Од среда температурата повторно ќе се зголеми, позначително во четврток и петок, кога ќе биде натпросечно топло, соопшти УХМР.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: