strumica denes logo

ТРОЈЦА СТРУМИЧАНИ ФАТЕНИ НА ЛИЦЕ МЕСТО КАКО ОБРАБОТУВААТ ЗАСАДЕНИ СТЕБЛА МАРИХУАНА!

Автор:

Датум:

јуни 22, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 22, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 21.06.2023 во 19.30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода А.А.(36), Н.А.(35) и Е.А.(24), сите од Струмица. Тие биле затекнати во близина на Струмица како обработуваат засадени стебла марихуана. На местото биле пронајдени 29 стебла кои биле одземени. Исто така, при преглед на Н.А. била пронајдена и марихуана.

Лицата биле задржани во Полициска станица Струмица, за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.