strumica denes logo

Тројца млади струмичани шетале со марихуана на градскиот плоштад!

Автор:

Датум:

март 7, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 7, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 05.03.2022 во 22.10 часот на улица „Благој Мучето“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица лишиле од слобода едно лице од село Бориево, струмичко, а на 06.03.2022 во 00.40 часот на истата улица ги лишиле Б.Т.(24) од Струмица и Ѓ.П.(28) од село Ангелци, струмичко, затоа што кај нив била пронајдена марихуана, соопштија од МВР.

По документирање на случајот против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.