Тројца млади струмичани шетале со марихуана на градскиот плоштад!

март 7, 2022

На 05.03.2022 во 22.10 часот на улица „Благој Мучето“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица лишиле од слобода едно лице од село Бориево, струмичко, а на 06.03.2022 во 00.40 часот на истата улица ги лишиле Б.Т.(24) од Струмица и Ѓ.П.(28) од село Ангелци, струмичко, затоа што кај нив била пронајдена марихуана, соопштија од МВР.

По документирање на случајот против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: