Трагедија во Струмица: Тинејџер со „голф“ усмрти велосипедист!

април 8, 2022

Денеска (08.04.2022) во 09.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на ул.„Климент Охридски” во Струмица, патничко возило „фолксваген голф” со струмички регистарски ознаки, управувано од С.В.(18) од Струмица, со живеалиште во с.Робово, удрило во велосипед управуван од П.Г.(75) од с.Русиново, со живеалиште во Струмица. Во несреќата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струмица, а подоцна во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде починал. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: