ТОШЕ ПРОЕСКИ И ВНУКАТА НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, СРЕДБА ПОЛНА СО ЕМОЦИИ!

февруари 4, 2023

На социјалните мрежи денеска по повод роденденот на Гоце Делчев граѓаните објавија видеа од “старите добри времиња” кога Македонците се чувствуваа најгорди токму на овој ден.

Во низата видеа посебна емоција предизвикуваат две снимки од Тоше Проески и внуката на Гоце Делчев, Катерина Трајкова Нурџиева.

“Јас сакам Македонија да раѓа уште многу такви деца и да знаат дека се потомци на Гоце, на Каревци, на славните луѓе на Македонија”, му вели Трајкова на Тоше кој подоцна ѝ ја пее “Зајди, зајди”

КЛИКНИ ОВДЕ ЗА ВИДЕОТО: https://www.facebook.com/watch/?v=173440770626261

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: