ТЕШКО ПОВРЕДЕНА 26 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН НОВО СЕЛО

август 18, 2023

СВР Струмица информира дека вчера утрото околу 07:00 часот на магистралниот пат Струмица – Граничен премин „Ново Село“, на делницата од Ново Село до Сушица, Б.С.(26) од село Ново Коњарево, управувајќи патничко возило „Хонда“ со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото излетала надвор од коловозот. По незгодата Б.С. била пренесена во болницата во Струмица каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ