ТЕШКО ПОВРЕДЕНА 18 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ВО СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАЈ ДОБРОШИНЦИ!

март 21, 2022

Осумнаесетгодишна девојка од струмичкото село Нова Маала е тешко повредена откако со автомобил излетала од локалниот пат за с.Доброшинци, во близина на мост од реката Струма.

Во несреќата, која се случила вчера попладне, повреден е и сопатникот Ж.М.(34) од с.Радичево, констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: