СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ИЗВЕСТУВА: ЛЕТНАТА ТЕРАСА НА УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ НА ПАТОТ СТРУМИЦА-ВАЛАНДОВО РАБОТЕЛА БЕЗ ДА СЕ ПОЧИТУВААТ ПРЕПОРАКИТЕ!

мај 11, 2020

На 09.05.2020 година во 16.30 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица и инспектор од Државен пазарен инспекторат Струмица извршиле контрола во угостителски објект лоциран на магистрален пат Струмица-Валандово, при што констатирале дека летната тараса на објектот работи, без притоа да се почитуваат насоките и препораките на Владата на РСМ и Министерството за здравство за спречување на ширење на коронавирусот. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: