strumica denes logo

СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ БОРИ ЗА ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД!

Автор:

Датум:

јуни 23, 2023

Автор:

Датум:

јуни 23, 2023

Вечерва со почеток од 21:00 часот започнува големото полуфинале во музичкото шоу „Ѕвездите на гранд“ во коe ќе настапи и нашата талентирана стумичанка Славица Ангелова.

Ангелова за Струмица Денес изјави дека се подготвува за неверојатна вечер и се надева дека ќе се најде меѓу најдобрите во големото финале.

„Не’ очекува неверојатна вечер. Ќе го дадам својот максиум, ова е сон на секој млад човек. Нема да ве разочарам!“ – изјави Славица.

Среќно, стискаме палци сите!