СТРУМИЧАНКА ТЕШКО ПОВРЕДЕНА ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ОТКАКО СО НЕЈЗИНОТО ВОЗИЛО ИЗЛЕТАЛА ОД КОЛОВОЗОТ!

мај 17, 2022

На 15.05.2022 околу 20.30 часот во ОВР Кочани било пријавено дека на патот во изградба Крупиште-Кочани, патничко моторно возило „рено клио“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.К. (42) од Струмица, излетало на коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.К., констатирани во Клиничка болница Штип. Увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: