Home

Perdormire
Струмица Хроника

СТРУМИЧАНИ „РЕКОРДЕРИ“ – ПОЛИЦИЈАТА СИНОЌА КАЗНИЛА 20 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ!

Home

Синоќа во периодот од 22 од 04 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на земјава, при што санкционирани се 107 возачи. Од нив најмногу на подрачјето на СВР Струмица – 20.

– Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.