СТРУМИЧАНЕЦОТ ЖИВКО КРСТЕВ ПРЕД ДОГОВОР СО ХРВАТСКИОТ ПРВОЛИГАШ СЛАВЕН БЕЛУПО!

јануари 25, 2023

ФК Академија Пандев – младинска школа:

Нашиот капитен на кадетите Живко Крстев изминатата недела беше на проба во хрватскиот прволигаш Славен Белупо и се покажа во одлично издание.Во наредните денови очекуваме договор помегу двата клуба за да Жиче се пресели во хрватскиот прволигаш.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: