СТРУМИЧАНЕЦ ВО ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПЛАСТЕНИЦИ РАСТЕЛ КАНАБИС!

март 16, 2023

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.С.(48) од Струмица, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 09.09.2022 во 10.00 часот полициски службеници при извршен претрес во дом и на земјоделски пластеници на место викано ,,Мерата“, атар на с.Банско, кои ги користи пријавениот, пронашле растение канабис.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ