СТРУМИЧАНЕЦ КОЈ ПОБЕГНАЛ ОД ЗАТВОР Е ПРОНАЈДЕН ВО ШТИП – ОСУДЕН Е НА 10 ГОДИНИ!

јануари 18, 2023

На 18.01.2023 во 10.45 часот Оперативен тим – потраги на ул.„Черења“ во Штип го лиши од слобода С.Д.(31) од Струмица, осуден на казна затвор во траење од 10 години и 6 месеци, поради сторени кривични дела по член 235 и чл.236 од Кривичниот законик. За него била распишана Централна потерница врз основа на наредба од Казнено-поправна установа Затвор Штип, со која се бара за доиздржување 5 години 8 месеци и 5 дена. Лицето ќе биде спроведено во Затвор Штип за доиздржување на казната.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: