strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ АГРЕСИВНО СЕ ОДЕНСУВАЛ КОН ЛЕКАР И МЕДИЦИНСКА СЕСТРА – ЛИЦЕТО Е ЗАДРЖАНО ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 16, 2024

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 16, 2024

Категории:

Хроника, Струмица

На 15.06.2024 во 07.15 часот во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода Р.И.(36) од Струмица, постапувајќи по претходна пријава дека околу 07.00 часот во медицинска установа во Струмица агресивно се однесувал кон лекар и медицинска сестра.

Лицето било задржано во полициска станица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.