strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ОТКАКО АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО НЕГО!

Автор:

Датум:

декември 9, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

декември 9, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

На 07.12.2021 околу 18.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Дрварска“ со ул.„М.Митевски Брицо“ во Струмица, патничко возило „ауди“, со струмички регистарски ознаки, управувано од И.М.(37) од Струмица, удрило во пешакот Л.Т.(59) од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Т., констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.