СТРУМИЧАНЕЦ ПОСЕТИЛ БЛИЗОК ВО ЗАТВОРОТ ВО СТРУМИЦА, ЗАТВОРСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ КАЈ НЕГО ПРОНАШЛЕ МАРИХУАНА!

април 12, 2022

На 09.04.2022 околу 15.00 часот во СВР Струмица, од Казнено-поправната установа Затвор Струмица било пријавено дека околу 13.45 на влез во установата, при преглед на Х.П. од Струмица, кој дошол на посета кај осуденик во затворот, затворските полицајци пронашле марихуана. Увид извршила екипа од СВР Струмица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: