СТРУМИЧАНЕЦ АГРЕСИВНО СЕ ОДНЕСУВАЛ НА БЕНЗИНСКА СТАНИЦА ВО СТРУМИЦА НА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ!

јули 28, 2022

На 28.07.2022 во 02.05 часот во Полициската станица Струмица бил приведен Н.К.(43) од Струмица затоа што на бензинска пумпа во Струмица агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој бил задржан во полициската станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: