СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ДАБИЉЕ!

мај 26, 2022

На 23.05.2022 во 16.40 часот пријавено е дека на магистрален пат А-4 Струмица-Ново Село во с.Дабиле се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел вектра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Г.(47) од с.Дрвош, струмичко, и товарно моторно возило „пежо боксер“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.М.(51), во кое сопатници биле Б.М.(44) и малолетник, сите од с.Дабиле, струмичко. Во незгодата со повреди се здобил возачот Т.М. и малолетникот, а со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Б.М. кои им биле констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: