СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ НОВО СЕЛО – МОКРИЕВО, ПОЧИНА ЕДНО ЛИЦЕ!

ноември 20, 2022

На 19.11.2022 околу 18.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат Ново Село – с.Мокриево, струмичко, С.С.(45) од с.Мокриево, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Од здобиените повреди на местото на несреќата починал сопатникот С.Т.(38) од с.Мокриево, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Возачот С.С. и сопатникот Д.Д.(44) од с.Мокриево се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Струмица. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: