ШТО НОСИ ОКТОМВРИСКАТА ПОЛНА КРВАВА МЕСЕЧИНА СПОРЕД ПОЗНАТИОТ АСТРОЛОГ ОД РУСИЈА ЈАНА ЈАНОВИЧ?

октомври 9, 2022

Крвавата полна Месечина во Овен на 9 октомври носи големи промени, дознајте како ќе влијае на хороскопските знаци.

Како и секоја полна Месечина, и оваа носи крај, но и нов почеток. Сепак, не станува збор само за циклус на Месечината. Полната Месечина, исто така, означува време за промени во вашиот живот.

Октомвриската крвава Месечина е прилика, меѓу останатото, да се фокусирате на врските со луѓето.

Астрологот Јана Јанович од Русија за Popsugar откри што може да очекувате во периодот на крвавата Месечина и како влијае на секој од дванаесетте знаци.

Овен

„Дајте сѐ. од себе да го почитувате партнерот или личноста која ви се допаѓа и слушајте што имаат да ви кажат. Бидете со отворен ум и слух, ќе ви биде корисно овој месец“, вели Јанович.

Бик

„Вашите пријатели и семејството можеби ќе го чувствуваат влијанието на оваа полна Месечина посилно отколку вие, што значи дека е вистинското време да ги сослушате и бидете покрај нив“, вели Јанович.

Близнаци

Иако ова можеби ќе биде тежок месец за многумина, Близнаците ќе напредуваат под октомвриската крвава Месечина.

Конфликтите и несогласувањата кои можат да се случат периодов може да се решат на мирен начин, советува астрологот.

Рак

Ако сте слободни, ова нема да биде добар момент за почеток на врска и подобро е да почекате неколку дена додека не заврши влијанието на полната Месечина.

Лав

„Овој месец ќе се трудите да го зачувате мирот, што е добра работа“, вели Јанович.

Советува дека месецов не е најдобар за препуштање на искушенија.

Девица

„Положбата на полна Месечина во октомври ќе ја засени Девицата, а Сонцето нема да донесе какви било големи појави“, вели Јанович.

Вага

Јанович открива дека Вагата најверојатно ќе ја почувствува нејзината нестабилна природа, посебно оние кои имаат неколку планети во овој знак.

Скорпија

За Скорпијата ова може да биде прилика да биде опуштена, нема да почувствува напнатост.

Стрелец

Можеби ќе наидат на некој конфликт месецов, но нека не дозволат тоа да допре до нив. Јанович истакнува дека Стрелецот треба да се храни со оваа енергија за да го преживее месецот.

Јарец

Според Јана, компромисот е клучен за Јарците месецов. Бидете спремни да ги слушате другите околу вас и избегнувајте конфликти.

Водолија

Ако сте во врска, ова треба да биде убав месец за вас.

„Овој месец може да ви помогне подобро да го разберете партнерот и да ја подобрите врската“, советува астрологот.

Риби

Октомвриската крвава Месечина сигнализира крај, но тоа едноставно може да значи и завршување на важен проект или период во животот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: