strumica denes logo

СЕНОЌНО БДЕНИЕ ВО ВОДОЧА: ВИКАРЕН ЕПИСКОП Г.ЈАКОВ ОТСЛУЖИ СЕНОЌНО БДЕНИЕ СО БОЖЕСТВЕНА ЛИТУРГИЈА!

Автор:

Датум:

јуни 8, 2021

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јуни 8, 2021

Категории:

Струмица

На празникот на успението на преподобниот Георгиј Григоријатски, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. На Литургијата верните се причестија со Светите Христови Тајни.