strumica denes logo

СЕНИОРКИТЕ НА ОК НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ЗАПИШАА УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА ВЕЧЕРВА – ВИСТИНСКА ДОМИНАЦИЈА НА ТЕРЕНОТ!

Автор:

Датум:

ноември 9, 2022

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

ноември 9, 2022

Категории:

Спорт, Струмица

Уште една победа запишаа вечерва сениорките на ОК Наковски волеј. Со одлична игра, доминација на терен, добра поставеност во напад и одбрана девојките ги надиграа ОК „ФИТ ФАН ВОЛЕЈ“ од Скопје со 3-0 во сетови. Поставено беше високо темпо уште во самиот старт на натпреварот и девојките на ОК Наковски Волеј имаа убедливо водство во сите три сета не дозволувајќи никакви изненадувања од противникот.
.