strumica denes logo

ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА ВО АВТОМОБИЛ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

септември 8, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

септември 8, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 06.09.2023 во 19.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.А.(39) од Струмица. При преглед на патничко возило „рено“ со струмички регистерски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.