Прогласена тридневна жалост во Република Македонија – Државните знамиња спуштени на половина копје!

ноември 23, 2021

Владата попладнево на седница донесе одлука за прогласување тридневна жалост во Република Северна Македонија поради автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа 46 лица, потврдија за МИА од владината прес-служба.

Државните знамиња пред Владата се спуштени на половина копје.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: