strumica denes logo

ПРИЗНАНИЕ ЗА СПОРТСКА НАДЕЖ НА ОПШТИНА СТРУМИЦА ЗА ОДБОЈКАРКАТА СНЕЖАНА ДИКОВА!

Автор:

Датум:

февруари 4, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 4, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

На вечерашната манифестација „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА“ која традиционално се одржува секоја година, струмичанката Снежана Дикова од ОК СТРУМИЦА ЖЕНИ доби признание за спортска надеж која допрва треба да блесне на спортската македонска па и светска сцена. Искрени честитки од тимот на Струмица Денес и многу успех понатаму!