strumica denes logo

ПРИЗНАНИЕ ЗА СПОРТСКА НАДЕЖ НА ОПШТИНА СТРУМИЦА ЗА ОДБОЈКАРКАТА ИВАНА МИЛЕВА!

Автор:

Датум:

февруари 4, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 4, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

На синоќешната манифестација „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА“ која традиционално се одржува секоја година, струмичанката Ивана Милева од ОК НАКОВСКИ ВОЛЕЈ доби признание за спортска надеж на општина Струмица. Искрени честитки од тимот на Струмица Денес и многу успех понатаму!