strumica denes logo

МВР: ПРИВЕДЕНИ ДВАЈЦА ДИЛЕРИ ВО СТРУМИЦА – ПРОНАЈДЕН КОКАИН И ШПРИЦЕВИ СО ТЕМНО КАФЕАВА ТЕЧНОСТ!

Автор:

Датум:

февруари 21, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 21, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

МВР:

На 19.02.2022 во 22.00 часот во близина на угостителски објект на ул.„Кирил и Методиј“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.И.(46) од село Добрашинци, струмичко и А.Т.(28) од Струмица. При преглед во возилото „сеат леон“, во кое се превезувале, бил пронајден и одземен кокаин. На 20.02.2022, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на А.И. во село Добрашинци, при што пронашле и одзеле шприцеви со темно кафеава течност. Против А.И. била поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. По документирање на случајот и против А.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ