strumica denes logo

ПРИВЕДЕН СТРУМИЧАНЕЦОТ КОЈ СО ПУШКА УСМРТИ КУЧЕ!

Автор:

Датум:

септември 5, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

септември 5, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

На 04.09.2021 во 23,45 часот од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Т.Г.(59) од Струмица затоа што истиот ден околу 19,55 часот тој со огнено оружје усмртил куче. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.