Приведен 20 годишен криумчар од Струмица, превезувал седум лица мигранти од Сирија!

септември 19, 2022

На 19.09.2022 oколу 16.15 часот во населба Долно Којнаре, кумановско, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Ш.(20) од Струмица.

При контрола на патничко возило „форд фокус“, со бугарска национална ознака, кое го управувал, биле пронајдени седум лица мигранти од Сирија.

По документирање на случајот против возачот ќе биде поднесен соодв

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: