ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ВИКЕНДОТ!

јуни 4, 2021

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14, а максималната ќе достигне од 22 до 30 степени. УВ=7

Во сабота времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

Во недела во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник се очекува променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: