ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ПРОГРАМАТА НА ОВОГОДИНЕШНИОТ СТРУМИЧКИ КАРНЕВАЛ!

јануари 31, 2023

Вековната струмичка традиција – Карневалот продолжува и оваа година. Истиот ќе започне од 22 февруари и ќе трае до 1 март. На главната карневалска вечер се очекуваат и повеќе карневалски групи и од странство. Струмичкиот карневал е традиција кој не смее да згасне и треба да се негува.

Во продолжение погледнете ја програмата:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: