ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРОТИВ СТРУМИЧАНЕЦ: ВО ЗАТВОРОТ ПРОДАВАЛ ХЕРОИН!

март 1, 2022

СВР Штип поднесе кривичнa пријавa против А.А.(31) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 13.03.2021, А.А. додека бил на издржување казна затвор во Казнено поправниот дом-Штип, набавил хероин и се обидел да го префрли во друго крило од затворот, но бил забележан и спречен од затворските службеници.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: