Home

Perdormire
Струмица

ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЖИТЕЛ НА ДОБРЕЈЦИ БИДЕЈЌИ ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ!

Home

Полициската станица Струмица поднесе кривична пријава против В.И.(39) од с.Добрејци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 22.09.2019 во Струмица пријавениот физички нападнал двајца полициски службеници.