ПОЧИНА РОК КРАЛИЦАТА – ЗБОГУМ ЗА ЛЕГЕНДАРНАТА ТИНА ТАРНЕР!

мај 24, 2023

Пејачката Тина Тарнер почина на 84-годишна возраст, потврди нејзиниот портпарол.

„Тина Тарнер, „Кралицата на рокенролот“ почина денеска на 83-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија. Светот загуби музичка легенда и модел за улоги.

Ѕвездата родена во САД беше една од најомилените рок пејачки позната по својата харизма на сцената и низата хитови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: