Home

Perdormire
Политика Струмица

Османи за состојбата во Полска: Во консултации сме со сојузниците на НАТО

Home

Загрижени сме од недамнешниoт ракетен удар на територијата на Полска, вели министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

На социјалните мрежи вечерва Османи изрази целосна поддршка и солидарност со Полска, како и сочувство до семејставата на жртвите.

„Во консултации сме со сојузниците на НАТО и внимателно ја следиме ситуацијата“, пишува Османи.

ИЗВОР: MAKFAX