ОШТЕТЕНА НАДГРОБНА ПЛОЧА НА ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА ВО СТРУМИЦА!

декември 9, 2021

На 07.12.2021 во 09.20 часот во СВР Струмица, од Градските гробишта Струмица било пријавено дека во попладневните часови на 06.12.2021 била оштетена надгробна плоча. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: