strumica denes logo

ОГРАБЕН НАПЛАТНИОТ ЦЕНТАР НА ПАРКИРАЛИШТЕТО ПОД ПЛОШТАДОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

март 30, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 30, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 30.03.2022 во 06.50 часот во СВР Струмица било пријавено дека во наплатен центар на паркиралиште под Плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица едно лице со закана кон вработениот одзело пари од касата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.