НОВАК ЃОКОВИЌ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ: Гледав и навивав, одиме понатаму момци, секоја чест!

март 27, 2022

Македонија е вистинска сензација деновиве во целиот регион по победата над Италија. До нашите фудбалери испрати порака и големиот Ноле!

„Браво Македонија. Херои, секоја чест. Гледав, навивав. Одиме понатаму момци уште еден чекор па на Светско. Се најдобро ви посакувам“, рече Ѓоковиќ во пораката до македонските фудбалери.

Македонија во вторник го игра решавачкиот натпревар со Португалија во кој победникот од овој натпревар ќе игра на Светското Првенство во фудбал.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: