НАПАДНАТ ОСУДЕНИК СО ОСТАР ПРЕДМЕТ ВО СТРУМИЧКИОТ ЗАТВОР!

мај 24, 2023

На 24.05.2023 во СВР Струмица е пријавено дека на 23.05.2023 околу 22.30 часот во просторија во Затвор Струмица во Струмица осуденикот Д.П.(37) со остар предмет го нападнал осуденикот Н.Ч.(35) од Македонска Каменица и му нанел повреда на Н.Ч., по што бил совладан од неколку осуденици. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: