МВР: ПРИВЕДЕН 24 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ВО СКОПЈЕ – ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА!

октомври 14, 2022

Од Министерството за внатрешни работи информираат за случајот.

-На 13.10.2022 во 21.10 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.С.(24) од Струмица, затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана – стои во соопштението на МВР.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: