МВР: ЕДНО ЛИЦЕ СИНОЌА ВО КАЗИНО ВО СТРУМИЦА СЕ ОДНЕСУВАЛО АГРЕСИВНО И СЕ ЗАКАНУВАЛО НА ВРАБОТЕНИ!

јануари 14, 2023

На 14.01.20223 во 02.45 часот на ул.„Ѓорги Василев“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Ж.И.(44) од Струмица затоа што во 02.30 часот во казино во Струмица се однесувал агресивно и се заканувал на лица вработени како обезбедување. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: