ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА 22 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД ЕДНОКУЌЕВО – ПРОНАЈДЕН И ОДЗЕМЕН АМФЕТАМИН!

ноември 22, 2022

На 21.11.2022 во 22.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода А.Т.(22) од село Еднокуќево, струмичко, затоа што кај него бил пронајден и одземен амфетамин. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: