ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА 21 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА – НАПАДНАЛ ЕДНО ЛИЦЕ СО ОСТАР ПРЕДМЕТ!

јануари 15, 2023

На 15.01.2023 во 05:20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.Т.(21) од Струмица затоа што околу 04:30 часот на крстосница од ул.„Киро Абрашев“ со ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица со остар предмет му нанел повреда на Ј.К.(29) од Струмица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: