ЛИДИЈА ВУКИЌЕВИЌ И „ЧЕКАЈЌИ ГО МИНИСТЕРОТ“ ВО ПЕТОК ВО СТРУМИЦА!

мај 26, 2022

Утре (петок) со почеток од 20:00 часот, во НУЦК „Антон Панов“ – Струмица, убавата Лидија Вукиќевиќ доаѓа во Струмица заедно со хит комедијата од Србија „Чекајќи го министерот“. Влезот е 200 денари.

Автор и режисер: Семир Гичиќ
Играат:
Лидија Вукиќевиќ
Семир Гичиќ
Сашо Ристовски

Оваа хит комедија го остава гледачот без здив од смеа, како резултат на комичните ситуации за амбицијата на сите ликови во претставата.Главната улога ја игра мега популарната актерка од Србија која публиката ја знае по култните серии: Бољи живот, Жикина династија и многу други.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: