Креациите на струмичанката Данче Лазарова претставени на модна ревија во Швајцарија!

мај 7, 2022

Неодамна во Лаузен, Швајцарија струмичанката Данче Лазарова имаше можност да ги претстави своите креарии на модна ревија на која учествуваа искусни дизајнери од целиот свет. Креациите на Лазарова беа елегантни како за на сцена и доби позитивни коментари од многу дизајнери и швајцарски инфлуенсерки кои беа присутни на настанот. Данче за Струмица Денес вели дека и претставува чест и задоволство што била меѓу најмладите дизајнери на настанот и упати порака до младите да ги следат своите соништа.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: