КОСТАДИНОВ УТРОВО ЈА ПОСЕТИ ГРАДИНКАТА „ВИНОЖИТО“ И ПОЈАДУВАШЕ ВАРЕНИ КОРИ СО НАЈМАЛИТЕ!

декември 20, 2022

Коста Костадинов, градоначалник на општина Струмица:

Децата знаат да ја препознаат искрената љубов кон нив, но и да возвратат со иста мерка.

Поубав почеток на денот не можев ни да посакам.

Дечињата од новата градинка „Виножито“ утрово ме поканија на појадок и тој е најубавиот што сум го имал во последно време. Појадувавме варени кори со сирење во прекрасен амбиент исполнет со пријатен разговор, детски џагор и радост.

По појадокот бевме малку и креативни, пишувавме писма до Дедо Мраз со желбите кои сакаме да ни ги исполни и ги испративме до него.

Дечиња, ви благодарам за убавото утро и вкусниот појадок, се гледаме повторно, желбата за дружење е взаемна.

Секогаш од срце за децата на нашата Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ