КЛУБ „ACOUSTIC“ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА: ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НИВНАТА ПРВА АГЕНДА ЗА ВИКЕНДОТ!

ноември 26, 2019

Почитувани, со радост ве известуваме дека започнува една нова урбана приказна во ноќниот живот во Струмица каде ке гостуваат добри бендови и диџеи и ке се случуваат разни забави ке се стекнуваат нови познанства ке се раѓаат нови љубови и пред се ке биде добра дружба. Местото е ГТЦ Глобал 3ти кат! Клуб Акустик уште првиот викенд Ви нуди одлична забава :

– Четврток 28.11.2019
Отвараме со Дрти Сајд во живо
(прекрасен бенд кој ке ги задоволи сите вкусови)

– Петок 29.11.2019
Од Грција ни доаѓаат Сакис Доволис Трио (Блуз бенд кој пали и жари низ цела европа и америка)

– Сабота 30.11.2019
Добро познатиот Тони Зен со свој Диџеј сет

– Недела 01.12.2019
Веке добро познатите Троја во живо

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: