ЌЕ ИМА ЛЕБ ВО МАРКЕТИТЕ, НО ПЕКАРИТЕ НАЈАВИЈА ТУЖБИ!

март 3, 2023

Од утре лебот се враќа на полиците во маркетите и продавниците, пекарите ќе си ги барат загубите преку судска постапка.

Ова го соопшти Горан Малишиќ, претседател на групација за мелничко-пекарската индустрија при Стопанската комора на Македонија по денешната средба на членките на групацијата на која било дискутирано околу мерките кои Владата ги донесе во последниве денови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: